Ruksak (pun) kulture je umjetničko-edukativni program vezan uz umjetnost i kulturu, a u hrvatskim vrtićima i školama provode ga stručnjaci autori različitih umjetničkih praksi (književnici, likovni, kazališni, glazbeni, plesni, filmski i drugi umjetnici te studenti umjetničkih akademija). Tako je naš vrtić u četvrtak 30.svibnja 2019. godine u sklopu projekta „Ruksak (pun) kulture“ posjetila jazz glazbenica i glazbena pedagoginja Melita Lovričević te održala glazbenu radionicu pod nazivom „Alkemija glasa i zvuka –izrazi svoj glas, izrazi svoj stav“ na kojoj su sudjelovala djeca iz svih skupina. Grupa od pedesetak djece starosti od 4 do 7 godina, zabavljala se pjevajući, svirajući, pričajući priču instrumentima, improvizirajući onomatopejom i povezujući pokret s glazbom i maštom. Na zabavan način djeca su učila o ritmu, melodiji, jeki, tišini i kroz tradicionalnu pjesmu Grad se beli i kroz priču Ivane Brlić Mažuranić ‘“Kako je Potjeh tražio istinu’’. Djelatnicima u vrtiću je kasnije podijeljen materijal za daljnji rad, uz poticaj da djeca i roditelji sami dalje stvaraju kreativnije ozračje (igre, instrumenti, slušanje glazbe). Vrtiću je ostavljena 1 kalimba kao poticaj za daljnje sviranje. Zabavno, kreativno i edukativno druženje koje je potaklo i odgajateljice i djecu na novi kreativni sadržaj, način rada i dalo je novi impuls okolini spremnoj za kreativno izražavanje i željnoj ovakvih sadržaja. Nadamo se da će naš vrtić i u budućnosti dobiti mogućnost sudjelovanja u ovom dragocjenom projektu, jer smo ove godine jedini vrtić u gradu kojem je odobreno sudjelovanje u projektu „Ruksak (pun) kulture“.